• Tüm Kategoriler
  • İsyan Günlerinde İstanbul

   İsyan Günlerinde İstanbul
   Görsel 1
   Fiyat:
   26,50 TL
   26.50 www.kitapstandi.com
   Aynı Gün Kargo
   Sir V. M. Ramsay
   TİMAŞ YAYINLARI
   “Sultan'ın yaşaması Jön Türklerin ölümü demekti. Ya birinin ya da diğerinin tarih sahnesini terk etmesi gerekiyordu ve Jön Türkler bu kez işlerini şansa bırakmayacaklardı.”
   Sir W.M. Ramsay
   31 Mart İsyanı, modern Türkiye tarihinin en önemli kırılma noktalarından birini teşkil eder. 33 yıl iktidarda bulunan Sultan II. Abdülhamid tahttan indirilir. Bu isyanın bastırılması ile birlikte artık Osmanlı yönetiminde bir daha eski usullere geri dönülemeyeceği ve İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin gücü ortaya konulmuş oldu.
   Tam da o isyan günlerinde Anadolu'da arkeolojik araştırmalar yapmak için yola çıkan arkeolog Sir W.M. Ramsay, eşi ve kızı ile birlikte bir anda kendilerini imparatorluğun başkentinde tehlikeli bir iktidar oyununun ortasında buluverir. Ramsay ailesi, bu 17 günlük maceraları boyunca İstanbul'un pek çok farklı yerini ziyaret edip pek çok farklı kişilerle görüşme imkânı bulur. Bu ziyaretlerinden ve görüşmelerinden edindikleri bilgileri günü gününe kaydederler. Sir Ramsay daha sonra bu notları bir araya getirerek modern Türk tarihi için paha biçilemez bir kaynak eser ortaya koyar. Mümkün olduğunca 31 Mart İsyanı hakkında farklı bakış açısına sahip kişilerin izlenimlerini de eserinde yansıtmaya çalışan Sir Ramsay, isyan günlerinde İstanbul'un ayrıntılı bir fotoğrafını çekerek o çalkantılı zamanları bu günlere taşır.
   31 Mart İsyanı’ndan sonra Osmanlı topraklarında hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı...   Çevirmen:    Gökçenur Şehirli
   Yayın Tarihi    2019-07-08
   ISBN    6050830675
   Baskı Sayısı    1. Baskı
   Dil    TÜRKÇE
   Sayfa Sayısı    232
   Cilt Tipi    Karton Kapak
   Kağıt Cinsi    Kitap Kağıdı
   Boyut    13.5 x 21 cm
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu15201.01.4649
   MarkaTimaş Tarih
   Stok DurumuVar
   9786050830675

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.