• Tüm Kategoriler
  • Meyveler – Sebzeler Serisi – Moli Hafıza Oyunu – Memory Game

   Meyveler – Sebzeler Serisi – Moli Hafıza Oyunu – Memory Game
   Meyveler – Sebzeler Serisi – Moli Hafıza Oyunu – Memory Game
   Görsel 1
   Görsel 2
   Fiyat:
   37,76 TL
   37.76 www.kitapstandi.com
   Aynı Gün Kargo

   Kutu İçeriği

   48 Adet Oyun Kartı

   Nasıl Oynanır ?

   Oyun Kazanımları

   El-göz Koordinasyonu, Dikkat, Parça-Bütün İlişkisini Kavrama, Küçük Kas Gelişimi, Özgüven, Sosyal Uyum Analiz-Sentez, Sınıflama- Sıralama, Problem Çözme.

   Oyunun Amacı

   En çok kartı eşleştirmeye çalışmaktır. Oyunun sonunda en çok çifte sahip olan oyunu kazanır.

   Oyun Başlangıcı

   Kartlar resim yüzeyleri aşağıda olacak şekilde kapalı karıştırılır. Kartlar isteğe göre kare veya dikdörtgen şeklinde aralarında boşluk bırakarak dizilebilir. Kartlar dizildikten sonra yerinden oynatılmamalıdır.

   Oyuna Kim Başlar?

   Oyuna, yaşı en küçük oyuncu başlar, oyuncular saat yönünde kartların etrafında otururlar.

   Hafıza Oyunu Nasıl Oynanır?

   Sırası gelen oyuncu istediği yerden 2 kartı ters çevirir. Kartlar aynı ise 2 kartı yanına alır ve 2 kart daha açar, eğer kartlar eşleşmemiş durumdaysa kartlar kapatılır ve sıra saat yönündeki oyuncuya geçer, sırası gelen oyuncu 2 kart açar. Oyun bu şekilde sürüp gider. Oyuncular eşleşmeyen kartları aklında tutmaya çalışarak, bir sonraki tur daha önce açılan kartların yerlerini hatırlamaya çalışırlar, kartlar herkes gördükten sonra kapatılır. Tekrar kapatılan kartların yer değiştirmemesi gerekir.

   Oyunda Yasak Olanlar

   Bir oyuncu eşleşmeyen 2 kart açtığında, yerini bildiği üçüncü bir kartı açamaz, sıra kendisine tekrar gelene dek beklemek zorundadır. Eşlenmemiş kartları, diğer oyuncuların gördüklerinden emin olduktan sonra kapatılması gerekir.

   Oyunun Bitişi

   Oyunda ki son kartlar eşleştiği zaman oyun sona ermiştir. Kazananı bulmak için, kimin yanında daha çok çift kart varsa, oyunu kazanır. Beraberlik durumunda, bir sonraki turda en çok çifti bulan oyuncu kazanır.

   Öneriler

   İlk oyunlarda oyuncuların yaş ve beceri durumu göz önüne alınarak, daha az kartla başlanıp, sonraki turlanda kart sayısı çoğaltılabilir.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodum0002
   MarkaMoli - Memory Game
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.